30 Ocak 2021 Cumartesi

Düşün-

Akıl, insanın en büyük servetidir. Duygular, düşünceler, seller şelaleler... Hepsinin değeri akılımızı kullanabildiğimiz ölçüde artar ve azalır. Katsayıdır akıl. İstersen, şartlar uygunsa ve aklına yatmışsa ikiyle, üçle, onla çarparsın duyguları, istekleri, yapılacakları ve yaptıklarından alınacakları - iyi veya kötü. Aklını arka plana attıkça azalır katsayı değeri, kontrolden çıkar alıp alamayacakların. Duygular esir eder benliğini, zincir vurur zihnine. Duyguların, isteklerin zihnin tornasından mahrum kalması tehlikelidir azizim.İnsan, düşünebilmeli.

İnsan, tahkik edebilmeli bir şeyleri.

Ve insan, isteklerini zihin süzgecinden geçirerek, onlar için harekete geçebilmeli. Zira hareketsiz her şey çürümeye mahkumdur. İnsan da, zihin de, yürek de.

Çürümüş bir zihin yüktür insana, paslanmış düşüncelerden kaçamaz insan. En mükemmel tuzak, en sağlam hapishane.

Çürümüş bir yürek, yüktür dünyaya. Vicdanı sakat kalmış olandan korkmalı.

Ve çürümüş bir insan, dostlarım, ziyan olmuş bir varlıktır. Yük değildir, hayır. Yük bile olamayacak kadar kalmamıştır kendisinden bir şey. Ruhu, benliği çürümüş bir insan yaşar sadece. Sevmeden, tatmadan, düşünmeden, 'yaşamadan' yaşar... insan.İnsan...


Kalbi sadece hayatta kalmak için atan bir insan, ne kadar insandır ki acaba?

1 yorum:

  1. Once there, I decided to pick a slot machine I had by no means seen earlier than. The RTP just isn't the amount 우리카지노 of cash you may get again when you wager on real cash slots and it does not point out whether or not may have} fewer chances to hit a bonus spherical or not. In different words, if you are making an attempt to find how determine on} a slot machine and method to|tips on how to} find the most effective slot machines to play online, you may love this guide.

    YanıtlaSil