1 Aralık 2019 Pazar

sev

Sevebiliyor muyuz?

Sevilebiliyor muyuz?

Sevebilenimiz seviliyor mu?

Yoksa sevilebilenimiz sevebiliyor mu?

Peki ya biz seviyor muyuz bizi?

Hayat seviyor mu?
Misal bir yazı var burada. Sırf iç organlarını bağışlayabilmek için, onlara zarar gelmesin diye briket kömürü koklayarak 'intihar' eden bir gencin arkasından yazılan bir ağıt niteliğinde. Biraz da bizi sorguluyor tabii; 'insanlığımızı'... Orada intihar eden insana inanıyorum lan ben. Elinden geleni yaptığına, deli gibi zorluk çektiğine... Buna rağmen kendini bir türlü sevemediğine... Ölürken, hatta ölürken de değil, 'intihar ederken' başkalarına faydam olsun diyen bir insan. Uçan kuşu, düşen damlayı sevebilen insan, kendini sevemiyor lan. Çok acaip. Var da böyle tanıdığım bildiğim insanlar. Herkesi, her şeyi koşulsuz şartsız seven, ama sırf hayat ona adil davranmıyor diye hatayı kendinde arayan.

Bir de bazıları var. Çevresine ışık olan, bu uğurda gecesini gündüzüne katan. Sadece birilerine yardım edebilmeye kendini adamış olan. Ölüyolar. Hem de düşünebileceğin en gerizekalıca biçimde. Çok çok acaip geliyo bana bu ya. Düşünsene. Yolda yürürken kafana mermer düşüyor, orada ölüyorsun. Trafikte kendi halinde giderken tırın teki kafana giriyor; her gün bindiğin araçtan pestilin çıkıyor, ölmüşten beter ediyor. Ya da yolda yürürken arkandan öylesine gelen kamyonun kapağı çarpıyo kafana. Hastanede o kadar uğraş sonucu can veriyorsun. Çok tuhaf aga, valla çok tuhaf. Değil gibi de ama. Sonuç olarak "Bir şey olmaz" ülkesindeyiz, çok da şaapmamak lazım.

"Kemer takmasam da olur, nolacak şuradan?"

"Şuradan hemen hızlıca geçivereyim hazır yol boşken (!)"

"Mermeri koyun şuraya abi, buradan da düşecek hali yok ya!"

"Kamyonun kapağı tam kapanmıyor da, bir şey olmaz anasını satayım; sonuçta yolumuz kısa!!!!"

Neden amk ya neden? Neden başkalarını gerçekten sevebilen insanlar sevemiyor şu hayatı? Neden hayat sevmiyor onları? Neden hayatı sevenler kendinden başkasını sevemiyor bir türlü? Aga yok mu ulan şöyle gerçekten hem hayatı hem kendini hem başkalarını sevebilen, hayatın ona iyi davrandığı insanlar? Toplanak Allah diyek lan bir tane bulup. Valla

Çoğacaip. Seviyorsun, sevilmiyorsun. Sevilsen hayat seni sevmiyo. Amına koyayım lan böyle işin. Alayınızın amına koyayım siktirin gidin hepiniz. Seven ve sevilenler gelsin buraya. Ha bi de hayatın sevdikleri.


Ulan Yüce Tanrı diyoruz da çok adisin lan. Valla çok adisin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder